Rubriky
Aktuality

Představení littleBits Rule Your Room Kit – Makey Makey

Nejdůležitější řídící součástka v elektronické stavebnici littleBits Rule Your Room Kit je úžasná vychytávka, která dokáže propojit tvoji stavebnici se vším vodivým, co kolem sebe najdeš.

w14 MAKEY MAKEY BIT

Informace
Makey Makey Bit promění každodenní vodivé předměty (jako například banány) do spínačů, které ovládají elektrický obvod a dokonce i váš počítač. Vy můžete připojit Makey Makey Bit na tyto předměty pomocí kablíků se svorkami (jeden kablík bude připojen na UZEMNĚNÍ  a druhý na požadovaný konektor – šipka nebo mezerník). Na výstup použijte elektronické součástky jako je bit s led diodami, servo, bzučák, … Při každém dotyku neboli propojení obou vodivých předmětů dojde ke spuštění obvodu.

Složení Bitu

Makey Makey Bit vysílá signál ON na Bity, které následují, když se konektoryKEYPADS“ (ŠIPKA VLEVO, MEZERA / KLIK, nebo ŠIPKA VPRAVO ) spojí s konektorem UZEMNĚNÍ přes vodivý materiál.

TEST pro Tebe

Připoj na výstup elektronickou součástku, tzn. bit – Bzučák a najdi všechny vodivé materiály!
Můžeš vymyslet past s Makey Makey Bitem? Jaké vodivé materiály mohou past spustit? Uvidíš, že vytvoříš zábavu pro celou rodinu 🙂

Připoj littleBits Makey Makey bit k počítači a začni ovládat počítač pomocí ovoce – zahraj si například na piano:
https://makeymakey.com/piano

Analogie ve skutečném světě


počítačová klávesnice            hra – operace

V elektronické stavebnici littleBits Rule Your Room, která spojuje všechny součástky jednoduše pomocí magnetů, najdete spoustu inspirativních návodů jak sestavit důmyslné pasti. Kluci i holky tím dokáží ochránit své bohatství a vystrašit nežádoucího vetřelce, například spuštěním alarmu.

Zde je několik inspirací:

Tak makej makej nakupovat na shop.nvias.org  a začni experimentovat :-).