Rubriky
Aktuality

Jak tvoří děti budoucnost v Minecraftu

Náš další příměstský vzdělávací tábor s využitím Minecraftu je z námi. Děti opět dokázaly zázraky. Témata byla stejná: Smart farming a Smart living, neboli jak do budoucna vše řešit ekologicky, rychle, levně a bez zbytečného plýtvání a znečišťování naší planety.

Týmy přišly se skvělými nápady a následným řešením. Některé se podobaly a některé naopak byly zcela originální a nečekané.

Budoucnost patří zábavě

Například zábavní park budoucnosti. Kluci vymysleli tento koncept možná proto, že byli nejmladší a jak dobře víme, tak děti se nejraději baví.  Rozhodně při tom nezapomněli  na budoucnost, kdy za nás všechno budou dělat roboti. Takže co pak zbývá na lidi? Ano! Zábava. To znamená, že se musí být kde bavit. I přes to, že tvořili jen zábavu, se ale něco naučili. Přeci jen, naprogramovat v Minecraftu sky wars, nebo laser games, je docela makačka.

Farma u domu a chytré město řeší problémy dopravy

Dalšími koncepty byla farma u domu, nebo chytré integrované město. To je do budoucna z hlediska dopravy určitě skvělé řešení. Kluci vymysleli automatizaci tak, aby se pole sama zasela a sklízela. Sklizené plodiny pak putují jejich naprogramovanou třídičkou, až k nim do obchodu a do domu, kde si je uloží ve skladu. Chytré řešení, které zamezí znečišťování v podobě výfuků a skleníkových plynů z aut, lodí, nebo letadel. Tím pádem ušetříte čas a peníze za dopravu a i jídlo bude mnohem více čerstvé, bez potřeby použití chemie. Chytré město bylo navíc zásobováno energií z vodíku, domy byly tištěné 3D tiskárnami  a nechyběly v něm ani prostory pro odpočinek a zábavu. 

Projekty měly jasný plán

Za pouhých pět dní týmy dokázaly svůj projet dovést nelehkou cestou od začátku, až do závěrečné prezentace v pátek. V pondělí si každý po shlédnutí inspirativních videí rozmyslel, co by chtěl dělat. Po vzájemných prezentacích vzniklo pět týmů. Ke konci dne si jednotlivé týmy připravily koncept a v úterý už začaly stavět, jako o závod. Ve středu si nakreslily plán s konceptem, co už mají hotové a na čem by ještě potřebovaly zapracovat. Ve čtvrtek se automatizovalo, což bylo hodně náročné. Po chvilkách se ladily detaily. Během pátečního dopoledne makaly týmy na 100%. Dotáčely a sestřihaly videa v angličtině a pak si připravily finální prezentaci, kterou na závěr předvedly pozvaným rodičům. Po povedených prezentacích , které byly oceněné obrovským potleskem už zbývalo jen předat certifikáty a kemp byl u konce. 

Týmy si užily spoustu zábavy a odvedly obrovský kus práce. Doufáme, že se v budoucnu ještě potkáme třeba u nějakého velkého projektu. To je Program pro tvůrce.