Rubriky
Aktuality

Meet and Code 2019

Uvědomili jste si někdy, jak moc je důležité, abychom budoucí generaci začali připravovat na problémy, které budou muset řešit? My ano, proto jsme se zapojili do celoevropské akce Meet and Code – kódujeme pro planetu.

Kódujeme pro planetu

Cílem Meet and Code je dětem a studentům představit svět moderních technologií a to zábavnou formou. Objevováním nových technologií, kreativního a jednoduchého programování získávají odvahu se pouštět do větších projektů nebo rozvíjet digitální dovednosti, které v dnešním světě potřebují. Díky těmto technologiím máme možnost efektivně řešit i globální problémy.

Zorganizovali jsme celkem dvě akce na stejném principu, jen pro různé věkové skupiny. a to pro malé děti a starší studenty základních nebo středních škol. Oba tyto dny jsme se zapojili od výzvy Code for the Planet (Kóduj pro planetu) na podporu SDG13 – climate action.

Mladší děti měly za úkol postavit v Minecraftu jejich představy o řešení problémů se změnou klimatu, nebo např. se znečištěním oceánů. Naopak starší děti pak v této oblasti vymýšlely jak k řešení těmto problémů využít umělou inteligenci, kterou např. využívaly na rozeznání druhu odpadků nebo rozpoznávač čisté a špinavé podlahy. 

Bylo nám potěšením být součástí této globální události.