Rubriky
Aktuality

Meet and Code – online workshopy zdarma

Naše online workshopy v Minecraftu a na tvorbu chatbotu získaly grand od Meet and Code, účastníci se tak mohou rozšířit digitální kompetence zcela zdarma.

 

1. Programování továrny budoucnosti v Minecraftu

Termín: 12.10.2021 – 16:30 – 18:30 
Akce pro všechny Minecraft nadšence. Ukážeme Vám, jak se dá programovat v Minecraftu s využitím redstone a command bloků. Naučíme se rychle stavět, rozpohybovat objekty nebo automatizovat “chytré” části Vašeho projektu. Osvojíte si příkazy jako je FILL, CLONE, EXECUTE a další. Cílem workshopu je v Minecraftu realizovat miniprojekt. Budeme pracovat ve 3 – 5ti členných týmech přímo na serveru nvias.org. Všichni se propojíme a budeme komunikovat přes nvias Discord server. Pozvánka na Minecraft i Discord server Vám přijde po registraci. Společně otevřeme téma, jak mohou továrny budoucnosti fungovat udržitelně, tzn. s co nejmenším dopadem na životní prostředí, bez vytváření odpadů a samozřejmě i aby byly vlídné pro lidi. Neváhejte se registrovat s kamarády!
 

2. Vytvořte si vlastního chatbota, se kterým si popovídáte

Termín: 19.10.2021 – 16:30 – 18:30
Pokud chceš zaujmout své kamarády svým vlastním virtuálním pomocníkem, tak je tento workshop přímo pro Tebe. Na workshopu se naučíte vytvářet chatboty v nástroji Google DialogFlow. Pro zprovoznění na mobilním zařízení se naučíme ovládnout Actions on Google. Chatbota budeme tvořit v angličtině, tak abychom si sním mohli povídat. Stačí alespoň základní angličtina. Tvorbou chatbotu rozšíříte svoje digitální dovednosti. Oproti standardnímu algoritmickému programování poznáte logickou skladbu tvorby dialogu v grafickém prostředí. Umělé inteligenci totiž stačí, jen když pochopí “záměr”, takzvaný “Intent”, a pak již uživatele dokáže správně nasměrovat. Cílem je vytvoření vlastního chatbota a jeho zprovoznění na mobilním telefonu. Akce bude probíhat virtuálně v prostředí Discordu.

 

Registrace