Program pro AI tvůrce

AI = Artifical Intelligence = Umělá inteligence. V našem programu se postupně naučíme, jak ovládnout a naprogramovat technologie využívající strojové učení. Budeme experimentovat a aplikovat nové dovednosti do reálných produktů.

AI = Artifical Intelligence = Umělá inteligence.
Ke skutečné umělé inteligenci máme ještě daleko, i když počítače (stroje) zvládají pomocí strojového učení spoustu úkolů, jako je například rozpoznání řeči, obrazu, nebo porozumění textu. V našem programu se postupně naučíme, jak ovládnout a naprogramovat technologie využívající strojové učení. Budeme experimentovat a aplikovat nové dovednosti do reálných produktů.

 

Projekty a výsledky

Výsledným produktem může být například autonomní vozítko nebo váš osobní strojový učitel angličtiny. Chatbot v Messengeru nebo Discordu, chytrá lednička a řada dalších.

Pro inspiraci co děti dokázaly, se můžete podívat na naší stránku Covid Dobré zprávy plnou technologií využívající AI – rozpoznání emocí, chatbot, … https://nvias.org/covid19/

Technologie

HUSKYLENS and micro: Maqueen, Amazon Alexa, Google Voice kit, Google Dialog Flow, Google Teachablemachine, IBM TJBot, Neuronové sítě, …

Program zahrnuje

– Seznámení s technologiemi
– Experimentování s technologiemi (vytvoření vlastního dialogu s využitím machine learning, strojové učení k rozpoznávání obrazu)
– Výuku programování umělé inteligence
– Vytvoření vlastního nového produktu

 

Věková kategorie

10 – 16 let

Rozsah a termíny

13 lekcí – 60 min a 90 min pokročilí

středa 16:00 – 17:00 hod.  od 06.10. 2021 /ZAČÁTEČNÍCI/

středa 17:00  – 18:30 hod. od 06.10. 2021 /POKROČILÍ/

Cena

Začátečníci   2.699 Kč / pololetí   (5.190 Kč / celý rok)

Pokročilí        2.999 Kč  / pololetí  (5.790 Kč / celý rok)

Registrace

Partneři programu

Logo města Plzně (jde pouze o ilustrační obrázek)

Nákup nových technologií pro kroužek byl podpořen z rozpočtu města Plzně, z dotačního programu Podpora aktivit k technickému vzdělávání.

Místo

Prostory nvias.org – Cukrovarská 20, Plzeň

 

Galerie

Vystoupení účastníků kroužku Program pro AI tvůrce na AI Discovery show