nvias.org

VET 4.0 - Update z vývoje VR hry

 

Přípravy projektu VET 4.0 se pomalu chýlí ke konci a můžeme Vám představit novinky z vývoje hry ve VR. Připraveno bude celkem 12 scénářů, které pomohou studentům získat praktické zkušenosti, bez kterých se v dnešním životě neobejdou. 

Ukázky

Aplikace ve VR je zasazena do prostor vesmírné lodi a hráč se ocitne v kůži kosmonauta, který má zajistit údržbu a stará se  správný chod lodi. Během své mise se hráč setká s technickými problémy, které bude muset řešit, čekají na něj dialogové možnosti s “bossem” a mnoho dalšího.

Takto budou vypadat části vesmírné stanice:

1. Kokpit a navigační místnost 

2. Hologramy v navigační místnosti

3. Přechodová komora:

4. Animace světelné rychlosti 

 

Co je to VET 4.0?

VET 4.0 je projekt financovaný ze zdrojů EEA Funds z Lichtenštejnska, Norska a Islandu. Jeho hlavními aktéry jsou vzdělávací instituce, průmyslové podniky a odborné organizace z Polska, Norska a České republiky. Projekt zahrnuje širokou škálu aktivit, včetně odborných kurzů, stáží a praxí v průmyslových podnicích, aby se mladí lidé mohli naučit praktickým dovednostem a získat cenné zkušenosti. Kromě toho projekt poskytuje také podporu pro vzdělávací instituce, aby mohly zlepšit své vzdělávací programy a připravit studenty na práci v oblasti průmyslu 4.0.

V rámci hry ve VR bude připraveno 12 interaktivních scénářů, které budou obsahovat komplexní úkoly proložené animacemi a dialogy. Jednotlivé scénáře jsou koncipovány tak, aby rozvíjeli jednotlivé klíčové dovednosti. Scénář #3 je například zaměřen na správné stanovení cílů a priorit a na řešení kritických situací a úkolů. Vše je zasazené do potenciálně zajímavého a traktivního prostředí vermírné lodi.

Zjistit více

Cíle VET 4.0

VET 4.0 je důležitým projektem, který pomáhá připravit mladé lidi na budoucnost pracovního trhu a poskytuje jim potřebné dovednosti pro úspěšné zapojení do průmyslu 4.0. Jeho cílem je podpořit rozvoj mladých lidí, hlavně studentů průmyslových škol a odborných učilišť. VET 4.0 jim umožní adaptovat se na rychle měnící se trh práce. Důraz bude kladen na kvalitu praxí, aby si z nich studenti odnesli co možná nejvíce do praktického života. Připravují si i komplexní návody pro pedagogy – jak efektivně pracovat s mladými studenty.

Nvias má na starosti primárně vývoj hry ve virtuální realitě. Přípravy VR hry jsou v plném proudu a finální verze bychom se měli dočkat již koncem tohoto roku.

Partneři

 

 

Nejnovější články

Rok nvias s řízením projektů ve Freelo O nvias nvias z. s. je nezisková organizace zaměřující se na inovaci ve vzdělávání. Pomocí …

LASAR – Studentské projekty Space4Talents Přinášíme informace o prvním studentském projektu, který byl vyvíjen a prezentován v rámci Space4Talents. V rámci Space4Talents …

AI konference na GASOŠ Rokycany

AI konference na GASOŠ Rokycany AI KONFERENCE – “ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ KAMENY PRO UMĚLÉ INTELIGENCE PRO KOMPEXNÍ VZDĚLÁNÍ” NA GASOŠ ROKYCANY Využití AI …

Zakončení Space4Talents – Projekty talentů za rok 2023 Space4Talents Show – přehlídka nejlepších studenstkých projektů v oblasti udržitelného rozvoje a inovací. Prezentace …