nvias.org

nvias.org spojuje síly s Bridge Academy

29 ledna, 2021
Aktuality
, , ,
0

nvias.org spojuje síly a Bridge Academy

Za čtyři roky naší činnosti jsme si ověřili, jak využít potenciál Minecraftu pro vzdělávání v oblasti rozvoje kreativity a technických dovedností, ale také v rozvoji kompetencí pro 21. století jako je  týmová spolupráce a komunikační dovednosti. Nyní spojujeme síly s Bridge Academy, tak abychom naše kroužky, kempy a workshopy nabízeli  v první fázi plošně pro celou republiku a v dalších fázích do celé Evropy.

Virtuální kroužky

Vzhledem k aktuální pandemické situaci jsme primárně zaměřili naše síly na vytvoření a standardizaci virtuálních kroužků v Minecraftu. Ověřením v prvním pololetí se nám ukazuje, že jsme opravdu velmi efektivně schopni děti posouvat vpřed. Druhé pololetí již nabízíme standardní kroužek “Virtuální programování v Minecraftu”, kde s dětmi budeme společně pracovat na dlouhodobém projektu vývoje miniher, případně dalších projektech zaměřených na budoucnost našich měst, či chytrého farmaření.

Letní příměstské kempy

Další naši prioritou je nabídka letních příměstských kempů s využitím Minecraftu. Jak nvias, tak Bridge Academy má několikaleté zkušenosti s těmito letními kempy konanými v Plzni, v Mostě  a v Praze. Nyní budeme kempy nabízet a realizovat v 16 městech po celé republice. Opět budeme realizovat celotýdenní projekty zpracovávající témata budoucnosti.

Minecraft kroužek i na Vaší škole

Od září bychom chtěli opět rozjet volnočasové kroužky prezenčně přímo na základních školách. Proto je pro nás klíčový i rozvoj spolupráce s jednotlivými školami, kterým nabízíme úzkou spolupráci v oblasti digitálních dovedností právě využitím Minecraftu.

Rozvoj sítě mentorů

Pro tento rozvoj budeme intenzivně rozvíjet i naši mentorskou síť, tak abychom byli schopni pokrýt potřeby v rámci celé republiky. Pro mentory máme připravené vzdělávací programy, které jsou zaměřeny nejen na rozvoj technických dovedností, ale i komunikační dovednosti a práce s dětmi. Hledáme jak zkušení mentory, tak i nadále budeme vychovávat nové z řad nadějných středoškoláků a vysokoškoláků.

Minecraft, a co dál?

Minecraftem v nové Bridge Academy pouze začínáme. Již nyní připravujeme vzdělávací programy v oblasti programování s nejnovějšími technologiemi. Pracujeme na standardizaci nvias kroužku “Program pro tvůrce AI softwaru”, tak abychom ho mohli nabídnout nadaným dětem v celé České republice. Proto neváhejte a zaregistrujte si newsletter Bridge Academy a nvias, ať vám neunikne žádná příležitost pro rozvoj vašich dětí a pro zajištěni jejich nejlepší budoucnosti. 

Těšíme se na vás.

nvias.org a Vaše nová Bridge Academy

Nejnovější články

AI stážový program

Umělá inteligence na Jihočeské fakultě Jak může umělá inteligence pomoci jejich studiu a hlavně v praxi? To řešili doktorandi Zemědělské fakulty Jihočeské …

IoT workshopy – vytvoř si svojí hračku

IoT workshopy – vytvoř si svoji hračku   Svítící květináč, který reaguje na stav zalití? Světelný teploměr reagující na zvuk? Co vymyslíš …

Meet and Code – online workshopy zdarma

Meet and Code online workshopy Naše online workshopy v Minecraftu a na tvorbu chatbotu získaly grand od Meet and Code, účastníci se …

Závěrečná fáze AI Talent inkubátoru startuje AI talent inkubátor je projekt zaměřený na rozvoj nadaných žáků, který bude prostřednictvím workshopů a konzultací …

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts