nvias.org

Meet and Code - online workshopy zdarma

27 září, 2021
Aktuality
, , , , ,
0

Meet and Code online workshopy

Naše online workshopy v Minecraftu a na tvorbu chatbotu získaly grand od Meet and Code, účastníci se tak mohou rozšířit digitální kompetence zcela zdarma.

1. Programování továrny budoucnosti v Minecraftu

Termín: 12.10.2021 – 16:30 – 18:30 

Akce pro všechny Minecraft nadšence.

Ukážeme Vám, jak se dá programovat v Minecraftu s využitím redstone a command bloků.

Naučíme se rychle stavět, rozpohybovat objekty nebo automatizovat „chytré“ části Vašeho projektu. Osvojíte si příkazy jako je FILL, CLONE, EXECUTE a další. Cílem workshopu je v Minecraftu realizovat miniprojekt.

Budeme pracovat ve 3 – 5ti členných týmech přímo na serveru nvias.org. Všichni se propojíme a budeme komunikovat přes nvias Discord server. Pozvánka na Minecraft i Discord server Vám přijde po registraci.

Společně otevřeme téma, jak mohou továrny budoucnosti fungovat udržitelně, tzn. s co nejmenším dopadem na životní prostředí, bez vytváření odpadů a samozřejmě i aby byly vlídné pro lidi.

Neváhejte se registrovat s kamarády!

 

2. Vytvořte si vlastního chatbota, se kterým si popovídáte

Termín: 19.10.2021 – 16:30 – 18:30

Pokud chceš zaujmout své kamarády svým vlastním virtuálním pomocníkem, tak je tento workshop přímo pro Tebe.

Na workshopu se naučíte vytvářet chatboty v nástroji Google DialogFlow. Pro zprovoznění na mobilním zařízení se naučíme ovládnout Actions on Google. Chatbota budeme tvořit v angličtině, tak abychom si sním mohli povídat. Stačí alespoň základní angličtina.

Tvorbou chatbotu rozšíříte svoje digitální dovednosti. Oproti standardnímu algoritmickému programování poznáte logickou skladbu tvorby dialogu v grafickém prostředí. Umělé inteligenci totiž stačí, jen když pochopí „záměr“, takzvaný „Intent“, a pak již uživatele dokáže správně nasměrovat.

Cílem je vytvoření vlastního chatbota a jeho zprovoznění na mobilním telefonu.

Akce bude probíhat virtuálně v prostředí Discordu.

 

Nejnovější články

AI stážový program

Umělá inteligence na Jihočeské fakultě Jak může umělá inteligence pomoci jejich studiu a hlavně v praxi? To řešili doktorandi Zemědělské fakulty Jihočeské …

IoT workshopy – vytvoř si svojí hračku

IoT workshopy – vytvoř si svoji hračku   Svítící květináč, který reaguje na stav zalití? Světelný teploměr reagující na zvuk? Co vymyslíš …

Meet and Code – online workshopy zdarma

Meet and Code online workshopy Naše online workshopy v Minecraftu a na tvorbu chatbotu získaly grand od Meet and Code, účastníci se …

Závěrečná fáze AI Talent inkubátoru startuje AI talent inkubátor je projekt zaměřený na rozvoj nadaných žáků, který bude prostřednictvím workshopů a konzultací …

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts