nvias.org

Meet and Code online workshopy

Naše online workshopy v Minecraftu a na tvorbu chatbotu získaly grand od Meet and Code, účastníci se tak mohou rozšířit digitální kompetence zcela zdarma.

1. Programování továrny budoucnosti v Minecraftu

Termín: 12.10.2021 – 16:30 – 18:30 

Akce pro všechny Minecraft nadšence.

Ukážeme Vám, jak se dá programovat v Minecraftu s využitím redstone a command bloků.

Naučíme se rychle stavět, rozpohybovat objekty nebo automatizovat “chytré” části Vašeho projektu. Osvojíte si příkazy jako je FILL, CLONE, EXECUTE a další. Cílem workshopu je v Minecraftu realizovat miniprojekt.

Budeme pracovat ve 3 – 5ti členných týmech přímo na serveru nvias.org. Všichni se propojíme a budeme komunikovat přes nvias Discord server. Pozvánka na Minecraft i Discord server Vám přijde po registraci.

Společně otevřeme téma, jak mohou továrny budoucnosti fungovat udržitelně, tzn. s co nejmenším dopadem na životní prostředí, bez vytváření odpadů a samozřejmě i aby byly vlídné pro lidi.

Neváhejte se registrovat s kamarády!

 

2. Vytvořte si vlastního chatbota, se kterým si popovídáte

Termín: 19.10.2021 – 16:30 – 18:30

Pokud chceš zaujmout své kamarády svým vlastním virtuálním pomocníkem, tak je tento workshop přímo pro Tebe.

Na workshopu se naučíte vytvářet chatboty v nástroji Google DialogFlow. Pro zprovoznění na mobilním zařízení se naučíme ovládnout Actions on Google. Chatbota budeme tvořit v angličtině, tak abychom si sním mohli povídat. Stačí alespoň základní angličtina.

Tvorbou chatbotu rozšíříte svoje digitální dovednosti. Oproti standardnímu algoritmickému programování poznáte logickou skladbu tvorby dialogu v grafickém prostředí. Umělé inteligenci totiž stačí, jen když pochopí “záměr”, takzvaný “Intent”, a pak již uživatele dokáže správně nasměrovat.

Cílem je vytvoření vlastního chatbota a jeho zprovoznění na mobilním telefonu.

Akce bude probíhat virtuálně v prostředí Discordu.

 

Nejnovější články

LASAR – Studentské projekty Space4Talents Přinášíme informace o prvním studentském projektu, který byl vyvíjen a prezentován v rámci Space4Talents. V rámci Space4Talents …

AI konference na GASOŠ Rokycany

AI konference na GASOŠ Rokycany AI KONFERENCE – “ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ KAMENY PRO UMĚLÉ INTELIGENCE PRO KOMPEXNÍ VZDĚLÁNÍ” NA GASOŠ ROKYCANY Využití AI …

Zakončení Space4Talents – Projekty talentů za rok 2023 Space4Talents Show – přehlídka nejlepších studenstkých projektů v oblasti udržitelného rozvoje a inovací. Prezentace …

Future Workforce Show Future Workforce Show úspěšně zakončila projekt Udržitelné technologie a projekty, na kterém jsme od září pracovali společně s naším …