nvias.org

Meet and Code - online workshopy zdarma

27 září, 2021
Aktuality
, , , , ,
0

Meet and Code online workshopy

Naše online workshopy v Minecraftu a na tvorbu chatbotu získaly grand od Meet and Code, účastníci se tak mohou rozšířit digitální kompetence zcela zdarma.

1. Programování továrny budoucnosti v Minecraftu

Termín: 12.10.2021 – 16:30 – 18:30 

Akce pro všechny Minecraft nadšence.

Ukážeme Vám, jak se dá programovat v Minecraftu s využitím redstone a command bloků.

Naučíme se rychle stavět, rozpohybovat objekty nebo automatizovat „chytré“ části Vašeho projektu. Osvojíte si příkazy jako je FILL, CLONE, EXECUTE a další. Cílem workshopu je v Minecraftu realizovat miniprojekt.

Budeme pracovat ve 3 – 5ti členných týmech přímo na serveru nvias.org. Všichni se propojíme a budeme komunikovat přes nvias Discord server. Pozvánka na Minecraft i Discord server Vám přijde po registraci.

Společně otevřeme téma, jak mohou továrny budoucnosti fungovat udržitelně, tzn. s co nejmenším dopadem na životní prostředí, bez vytváření odpadů a samozřejmě i aby byly vlídné pro lidi.

Neváhejte se registrovat s kamarády!

 

2. Vytvořte si vlastního chatbota, se kterým si popovídáte

Termín: 19.10.2021 – 16:30 – 18:30

Pokud chceš zaujmout své kamarády svým vlastním virtuálním pomocníkem, tak je tento workshop přímo pro Tebe.

Na workshopu se naučíte vytvářet chatboty v nástroji Google DialogFlow. Pro zprovoznění na mobilním zařízení se naučíme ovládnout Actions on Google. Chatbota budeme tvořit v angličtině, tak abychom si sním mohli povídat. Stačí alespoň základní angličtina.

Tvorbou chatbotu rozšíříte svoje digitální dovednosti. Oproti standardnímu algoritmickému programování poznáte logickou skladbu tvorby dialogu v grafickém prostředí. Umělé inteligenci totiž stačí, jen když pochopí „záměr“, takzvaný „Intent“, a pak již uživatele dokáže správně nasměrovat.

Cílem je vytvoření vlastního chatbota a jeho zprovoznění na mobilním telefonu.

Akce bude probíhat virtuálně v prostředí Discordu.

 

Nejnovější články

Climate Rules – Co je nového

Climate Rules – Co je nového Social impact of Climate RulesErasmus+ a EDUCRU projektyPrůběh projektového dne Climate RulesKlimatické změny jsou jedním z …

Startup Weekend Pilsen 2023

Techstars Startup Weekend Pilsen 2023

Během jednoho víkendu vybudujte startup! Techstars Startup Weekend je vzrušující a poutavý výlet do světa startupů. Během akcí nabitých tří dnů se setkáte s mentory, investory, spoluzakladateli a sponzory, kteří jim ukážou, jak rychleji dosáhnout většího úspěchu –⁠ a možná i založit nějaký ten podnik.

Mladí tvůrci na Plzeňsku – s exkurzemi do místních podniků   Našim posláním je dávat impuls a inspirovat mladé generace. Nedílnou součástí …

VET 4.0 – Systém školení nové generace profesionálů Cíle projektu VET 4.0: Podpora vzdělávání a rozvoje dovedností mladých lidí v oblasti průmyslu …

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts