nvias.org

Minecraft workshopy - Challenge

29 září, 2022
Aktuality
0

Minecraft workshopy -challenge

Tentokrát jsme naše workshopy v rámci projektu mladí tvůrci pojali trochu jinak. Jako standardně se naši účastníci rozdělili do týmů a tentokrát dostali jednotné zadání – Chytrý a soběstačný dům.

Našim cílem bylo hlavně vést děti k zamyšlení, proč se o takových domech a celkově o ekologii tolik mluví. Snažíme se právě našim mladým tvůrcům předávat ty nejdůležitější znalosti a pomocí hry, kterou milují jim vysvětlit, co je v reálném světě důležité. 

Soběstačné a ekologické domy jsou dnes běžné téma. Staví se hlavně pro ušetření životního prostředí. K tomu pomáhají třeba solární panely, nebo větrné elektrárny na generování vlastní energie. Také nesmíme zapomínat na chytrá světla a topení, co šetří energii a spoustu dalších důležitých věcí.

Tohle téma jsme dětem přiblížili také pomocí inspirativního videa reálného projektu chytrého domu. Vysvětlili jsme si, že právě to co postaví v Minecraftu pomocí command blocků a redstone, se dá brát jako prototyp domu do reálného světa a že jednou takový dům může někdo postavit a pomoci tím naší planetě. 

Formu challenge jsme zvolili kvůli zdravé konkurenci, o které si myslíme, že je skvělou motivací. Opravdu se to potvrdilo v pracích jednotlivých týmů. Vzájemně se inspirovaly a snažily se ze sebe vydat maximum. Samozřejmě, že každý nápad je unikátní a u nás je vítěz každý! Všechny domy se moc povedly a i v reálném světě by skvěle splnily svůj účel.

Věříme, že právě v mladých tvůrcích je skvělá budoucnost, jen je k ní musíme dovést!

 

Tak pojďte s nvias podpořit i svoje děti a přihlašte je na poslední z našich workshopů v tomto roce!

Nejnovější články

Climate Rules – Co je nového

Climate Rules – Co je nového Social impact of Climate RulesErasmus+ a EDUCRU projektyPrůběh projektového dne Climate RulesKlimatické změny jsou jedním z …

Startup Weekend Pilsen 2023

Techstars Startup Weekend Pilsen 2023

Během jednoho víkendu vybudujte startup! Techstars Startup Weekend je vzrušující a poutavý výlet do světa startupů. Během akcí nabitých tří dnů se setkáte s mentory, investory, spoluzakladateli a sponzory, kteří jim ukážou, jak rychleji dosáhnout většího úspěchu –⁠ a možná i založit nějaký ten podnik.

Mladí tvůrci na Plzeňsku – s exkurzemi do místních podniků   Našim posláním je dávat impuls a inspirovat mladé generace. Nedílnou součástí …

VET 4.0 – Systém školení nové generace profesionálů Cíle projektu VET 4.0: Podpora vzdělávání a rozvoje dovedností mladých lidí v oblasti průmyslu …

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts