nvias.org

MEGA boost 4.0 - vývoj VR hry pro rozvoj dovedností budoucnosti

17 listopadu, 2022
Aktuality
, , , , , , , , , , , ,
0

MEGA Boost 4.0 - vývoj VR hry pro rozvoj dovedností budoucnosti

Mega Boost 4.0 je projekt financovaný z programu Erasmus+ Evropské unie na rozvoj kompetencí nezbytných v profesním životě, jehož součástí je i hra ve virtuální realitě.

 

V čem Mega Boost 4.0 spočívá

Projekt je součástí  programu Erasmus+ Evropské unie, konkrétně Klíčová akce č. 2: Spolupráce  na inovacích a výměna osvědčených postupů. Projekt je zaměřený na vzdělávání žáků středních škol s důrazem na praktický život a uplatnění se na trhu práce. Cílem je rozvíjet celkem 4  kompetence, které byly vybrány jako klíčové pro profesní život – například: otevřenost a upřímnost, kritické myšlení, schopnost spolupráce apd.

 

Co je součástí projektu

Na vývoji projektu se podílí celkem 4 partnerské organizace a každá z nich má na starost jinou část a produkuje jiný výstup.

  1. Výzkum – nejprve bylo zapotřebí sehnat k celému projektu potřebná data. Probíhal mezi firmami, kterých dovedností si cení u svých zaměstnanců nejvíce. Dále bylo zapotřebí sestavit dotazník i pro druhou stranu mince – studenty, mezi nimi i několik desítek z ČR.
  2.  Edukativní videa – pro rozvoj kompetencí vznikla edukativní videa, zaměřená na rozvoj 4 zmíněných kompetencí.
  3. Metodologie – Důležitou součástí projektu je jeho předání. Proto byla sestavena metodologie pro výuku, která pojednává o tom, jak studenty v kompetencích rozvíjet za pomocí moderních technologií.
  4. Hra ve Virtuální realitě 

Hra ve virtuální realitě

Hra je designována na základě výzkumu a je zaměřena na rozvoj jednotlivých kompetencí. Zatím se nám úspešně podařilo dokončit část  Aktuálně je hotová část na zaměřená na  kompetenci „openness“ (otevřenost, upřímnost) Hra vás přenese na do budoucnosti, na základnu na Marsu. Hru hrají 3 hráči. Hráč používající brýle virtuální realitu má za úkol projít několika místnostmi a v nich plnit všemožné logické úkoly. Poté co první hráč splní své úkoly, přebírají zodpovědnost jeho 2 kolegové. Jeden z nich působí jako zástupce týmu na základně na Marsu a druhý vysílá ze Země. Každý člen týmu má k dispozici manuály, které však nejsou kompletní, a proto k úspěchu ve VR hře bude zapotřebí kvalitní spolupráce.

Projektové dny pro střední školy

Výstupem projektu budou mimo jiné projektové dny pro střední školy, které budou obsahovat nejen hru ve virtuální realitě, ale také další herní prvky, výuková videa a prezentace. Všechny tyto části tvoří zábavný tříhodinový workshop, kde si studenti osvojují klíčové kompetence, prohlubují znalosti moderních technologií a hlavně je to celé baví.
 

Chcete si hru vyzkoušet? Zapojte se třeba hned!

 

Nejnovější články

Naše firmy na Cínovecku – MAS podporují inovativní vzdělávání Díky podpoře místní akční skupiny na Cínovecku jsme byli schopni uspořádat s partnerem …

MEGA Boost 4.0 – vývoj VR hry pro rozvoj dovedností budoucnosti Mega Boost 4.0 je projekt financovaný z programu Erasmus+ Evropské unie …

AI Discovery Show se rozjíždí!

AI Discovery Show se rozjíždí! AI Discovery Show oficiálně odstartovala prvním workshopem v pondělí 17.10.2022. Přinášíme vám informace, co nás čeká dále …

IoT Craft uchvátil skupinu KidsXO z Deloitte představení našeho novéh IoT Craftu workshop pro KidsXo v prostorách Deloitte v Praze na Žižkově …

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts