nvias.org

Hydra team ve finále Horizon Grand Prix 2023!

6 června, 2023
Aktuality
, , , , , , , , , , , ,
0

Hydra team ve finále!

 

Našemu Hydra týmu, který nás hrdě reprezentuje v závodech s vodíkovými autíčky, se podařilo postoupit během kvalifikačního turnaje do celorepublikového finále Horizon Grand Prix 2023. Ve finále se náš tým navzdory počátečním technickým problémům vzchopil a našim reprezentantům se podařilo dotáhnout velkou ztrátu.

Kvalifikace

Kvalifikace proběhla 13.5. – 14.5. v Sedlčanech. Konaly se dva kvalifikační závody, každý v délce 4 hodiny. Z každého kvalifikačního závodu postoupilo do finále automaticky prvních 6 týmů. Následně bylo vybráno dalších 6 týmů, které do finále postoupí – a to na základě počtu ujetých kol. Náš Hydra tým měl smůlu a v úvodním kvalifikačním závodě skončil na 7. místě, což stačilo na to, aby se tým kvalifikoval nepřímo prostřednictvím ujetých kol. Tým byl nucen na závodě použít opotřebovaný palivový článek, což se negativně podepsalo na výsledku.

Finále

Samotné finále proběhlo 29.5. – 30.5. v Trojhalí Karolína v Ostravě. Závod trval opět 4 hodiny od 12:00 do 16:00. Náš tým se ze začátku musel potýkat s několika technickými problémy. Ukázalo se, že pevnost kol není taková, jakou  tým očekával, proto je vyměnili za náhradní, které měly větší výdrž. Dále se vyskytly problémy se samotným vodíkem, ale ty se týmu díky telemetrii podařilo odhalit téměř okamžitě a neztratili tak skoro žádnou energii. Kvůli těmto technickým problémům nabral tým ze začátku značnou ztrátu, kterou však po chvíli začal dohánět.

Po dvou hodinách se bohužel naplno projevil další technický problém, který byl tentokrát způsobený vadným palivovým článkem, který systémům auta nedodával dostatek energie, a byli tak donuceni zpomalit jízdu, aby se zbývající energií vystačili. Přes všechny tyto problémy se týmu podařilo ujet 634 kol a tým skončil na 16. místě.

Výsledky závodu Horion Grand Prix 2023

Pokud vás Hydra tým a závodění s vodíkovými autíčky zaujalo, můžete se podívat na reportáž od TV Nova o našem Hydra teamu.

 

Sponzoři

 

Nejnovější články

Hydra Racing Plzeň – Vodíková autíčka 2023/2024   Plzeňský studentský tým Hydra Racing Plzeň úspěšně působí na poli vodíkové energie a vodíkových …

VET 4.0 – Update z vývoje hry ve VR

VET 4.0 – Update z vývoje VR hry Přípravy projektu VET 4.0 se pomalu chýlí ke konci a můžeme Vám představit novinky …

MEGA Boost 4.0 – Virtuální realita ve výuce Projekt MEGA Boost 4.0 je součástí programu Erasmus+. Projekt je zaměřený na vzdělávání žáků středních …

Space4Talents – Startup za 4 měsíce! Web Space for Talents Spouštíme registrace do projektu Space for Talents. Cílem projektu je poskytnout podporu nadaným …

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts