nvias.org

Zakončení soutěže Future Factory v Minecraftu

16 července, 2023
Aktuality
, , , , , , , , , , , ,
0

Soutěž Future Factory
v Minecraftu 2023

Již na jaře tento rok byly spuštěny registrace pro žákovské týmy pro kategorie Kids (do 12 let) a pro kategorie Teens (12 – 18 let). Týmy o maximálně třech členech mají za úkol postavit co možná nejlepší továrnu a poslat nám video, ve kterém nás továrnou provedou. kreativitě se meze nekladou. Více o soutěži ve videu nebo na webu Future Factory.

 

Letošní ročník - Vyhlášení v Tech Toweru

Pro vyhlášení letošního ročníku jsme vybrali prostory moderního technologického parku Tech Tower v Plzni na Slovanech. Na vyhlášení byly pozvány 4 nejúspěšnější týmy z obou kategorií. Poté jednotlivé týmy postupně odprezentovaly svá videa,  představily nám, kdo se z týmu se na čem podílel a s jakými problémy se mladí tvůrci museli vypořádat. Následovalo hodnocení od poroty našich mentorů a žáci dostali feedback a rady, co by šlo udělat lépe. 

Důraz byl kladen i na doprovodný program.  Žáci si mohli zahrát Minecraft ve virtuální realitě a také se zúčastnili prohlídky samotného Tech Toweru, během které měli možnost vidět například multifunkční sál, seed-up space nebo vodní nádrž pro testování dronů a robotů, která je jedinou v Česku. Soutěžící si dokonce vyzkoušeli nahrávání podcastu ve speciální místnosti.

 

Soutěžící jsme samozřejmě nenechali odejít s prázdnou. Kromě certifikátů a merche si mohli výherci odnést domů také náš IoT Craft od našeho vlastního start-upu ESP Craft. 

IoT Craft

Jedná se o platformu, která s využitím internetu věcí umožňuje propojení hardwarových komponentů  s virtuálním světem Minecraftu. V rámci platformy dochází k přenosu informací z Minecraftu k hardwarovým zařízením a naopak. K IoT Craftu se dají připojit různá zařízení, která se vytisknou na 3D tiskárně a následně se sestaví.  V tomto případě jsme k Minecraftovému serveru připojili světelné destičky ve tvaru hlavy Creepera (monstrum z Minecraftu) a děti tak byly schopny pomocí příkazů v Minecraftu měnit barvu destiček. Do budoucna plánujeme postavit například lampičku nebo automatickou farmu.

Sponzoři

                   

         

                                                   

Nejnovější články

Hydra Racing Plzeň – Vodíková autíčka 2023/2024   Plzeňský studentský tým Hydra Racing Plzeň úspěšně působí na poli vodíkové energie a vodíkových …

VET 4.0 – Update z vývoje hry ve VR

VET 4.0 – Update z vývoje VR hry Přípravy projektu VET 4.0 se pomalu chýlí ke konci a můžeme Vám představit novinky …

MEGA Boost 4.0 – Virtuální realita ve výuce Projekt MEGA Boost 4.0 je součástí programu Erasmus+. Projekt je zaměřený na vzdělávání žáků středních …

Space4Talents – Startup za 4 měsíce! Web Space for Talents Spouštíme registrace do projektu Space for Talents. Cílem projektu je poskytnout podporu nadaným …

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts