nvias.org

Megaboost 4.0 - Virtuální realita ve výuce

3 září, 2023
Aktuality
, , , , , , , , , , ,
0

MEGA Boost 4.0 - Virtuální realita ve výuce

Projekt MEGA Boost 4.0 je součástí programu Erasmus+. Projekt je zaměřený na vzdělávání žáků středních škol s důrazem na praktický život a uplatnění se na trhu práce. Cílem je rozvíjet kompetence, které byly vybrány jako klíčové pro profesní život. Jsou jimi například otevřenost a upřímnost, kritické myšlení, schopnost efektivně spolupracovat. K rozvoji těchto kompetencí slouží hra ve virtuální realitě, kterou jsme nyní testovali na Masarykově gymnáziu v Plzni.

Workshopy

Na Masarykově gymnáziu proběhly 2 testovací workshopy se studenty 5. ročníku osmiletého studia a studenty 3. ročníku čtyřletého studia. Studenti se na začátku rozdělí do týmů. V rámci každého týmu je jeden hráč vždy vybaven VR brýlemi. Hráč ve VR má za úkol projít celkem 3 místnosti, ve kterých se potýká s různými úkoly. Hra je zasazena do vesmírného prostředí a hráč s VR reprezentuje Space team. S dokončením úkolů mají Space teamu pomoci jeho kolegové na zemi, kteří jsou vybaveni manuály. Týmy spolu musí vzájemně komunikovat a efektivně si předávat informace, aby mohly uspět.

Po dokončení všech úkolů v místnostech zpracovávají týmy výzkum, zaměřený na již zmíněná klíčové kompetence. Týmy poté výsledky svých výzkumů prezentují před ostatními. Následně probíhá diskuze, která v tomto případě vyústila v energickou debatu, ve které padlo mnoho skvělých nápadů.

 

Co bude dál

Díky spolupráci s MG Plzeň jsme měli možnost vyzkoušet workshopy v praxi. Nyní připravujeme další workshopy na středních školách a gymnáziích v Plzni a okolí. Další zastávkou bude Gymnázium Luďka Pika v Plzni a GaSoŠ v Rokycanech.

Od začátku školního roku bude workshop dostupný pro všechny zájemce. Pracujeme také na metodologii, která bude brzy k dispozici ke stažení na našem webu. V neposlední řadě připravujeme MEGA boost workshopy jako teambuildingový zážitek pro firmy.

Partneři

                   

       

                                                Lapas - View User | LAPAS.lv

Nejnovější články

Hydra Racing Plzeň – Vodíková autíčka 2023/2024   Plzeňský studentský tým Hydra Racing Plzeň úspěšně působí na poli vodíkové energie a vodíkových …

VET 4.0 – Update z vývoje hry ve VR

VET 4.0 – Update z vývoje VR hry Přípravy projektu VET 4.0 se pomalu chýlí ke konci a můžeme Vám představit novinky …

MEGA Boost 4.0 – Virtuální realita ve výuce Projekt MEGA Boost 4.0 je součástí programu Erasmus+. Projekt je zaměřený na vzdělávání žáků středních …

Space4Talents – Startup za 4 měsíce! Web Space for Talents Spouštíme registrace do projektu Space for Talents. Cílem projektu je poskytnout podporu nadaným …

Hey, like this? Why not share it with a buddy?

Related Posts